تبلیغات
حال و هوای این روزا - استفاده از بازاریابی دیجیتال در رشد کسب و کار

حال و هوای این روزا

استفاده از بازاریابی دیجیتال در رشد کسب و کار

 • استفاده از بازاریابی دیجیتال در رشد کسب و کار

  بازاریابی دیجیتال در رشد کسب و کار می تواند بسیار موثر واقع گردد، همه ی می‌دانیم که این دوران ضریب نفوذ رسانه های دیجیتال اکثر از هر موقعی هست. برای ایجاد تغییر در دنیای کسب و کار آنلاین امروز، عوامل مختلفی باید دست به دست هم دهند. از این رو چندین روند بازاریابی دیجیتال در کنار هم کسب و کار را تقویت کرده

  و به رشد آن سرعت می‌بخشند. بعنوان مثال توسعه موبایل‌های هوشمند تلفن همراه باعث پرطرفدار شدن شبکه‌های اجتماعی و مجازی شده هست. در کنار آن، افزایش کیفیت دوربین‌های تلفن همراه نیز موجب افزایش محتوای ساخت شده توسط کاربر در شبکه‌های اجتماعی گوناگون شده هست.

  وای فای‌های سریع و ارزان قیمت، امروزه به اندازه جریان الکتریسیته اهمیت یافته‌اند و …. تمام این پیشرفت‌ها نیز موجب انتقال ویدیوها از داخل کامپیوترهای شخصی به تلفن همراه‌های تلفن همراه شده هست. در این مقاله با چند مورد روند بازاریابی دیجیتال و نقش آن‌ها در رشد کسب و کارها آشنا میشویم.

  ۱» رشد درآمد و قدرت

  سیستم‌های عامل، اپلیکیشن‌ها و ابزارهای مختلفی برای ایجاد، نظارت و بازاریابی برندها وجود دارند. در این میان گوگل بیشترین سهم را در تسریع روند بازاریابی دیجیتال دارد. مدیران گوگل برنامه ریزی کرده‌اند تا بتوانند ۴۰/۷% درآمد خود را از طریق بازاریابی دیجیتال ایالات متحده کسب کنند. این درآمد به منظور توسعه استراتژی بازاریابی صرف ایجاد شبکه‌های اجتماعی، استارت آپ‌ها و اجرای کمپین‌ها خواهد شد.

  ۲» ضرورت بازاریابی آنلاین

  ظهور شبکه‌های اجتماعی باعث افزایش حضور افراد در اینترنت شده هست. بعنوان مثال تا چند سال پیش تعداد رقبا در بازی‌های آنلاین اندک بوده و این بازی‌ها بسیار ساده بودند. تعداد شبکه‌های مجازی اجتماعی محبوب نیز اندک بود. از این رو هر فردی به راحتی با قرار دادن چند مقاله، تعداد مخاطبان خود را افزایش می‌داد. اما امروزه شرایط پیچیده‌تر شده هست.

  امروزه تعداد شبکه‌های اجتماعی، روش‌های موجود برای تبلیغات و روش‌های ساخت محتوا افزایش یافته‌اند. به علاوه رسانه‌هایی نیز که در قبل برای ساخت محتوا بهره گیری می‌شدند، آنالوگ بودند مثل پرینتر، رادیو و تلوزیون. اما امروزه از اینفوگرافی، گیف‌ها و … برای این منظور بهره گیری می شود. که همه ی این موار بیانگر رشد روند بازاریابی دیجیتال می‌باشند.

  ۳» رشد هوش مصنوعی

  ظهور هوش مصنوعی در بازاریابی برای بعضی افراد خوشگل و برای بعضی نگران کننده هست. بخش نگران کننده این رشد، جایگزینی خودرو‌ها به جای انسان‌هاست. زیرا در چنین شرایطی فرصت‌های شغلی برای افراد کاهش می‌یابد. از طرفی با توسعه و رشد هوش مصنوعی انجام کارهای تکراری و یکنواخت دیگر توسط انسان‌ها انجام نمی شود که این همان قسمت زیبا داستان هست.

  همانطور که می دانید از چند دهه پیش بهره گیری از کامپیوترهای شخصی، اینترنت، فضای مجازی، ربات‌ها و تلفن همراه‌های هوشمند تلفن همراه به یکی از ضروریات زندگی در عصر اخیر تبدیل شده هست. وجود همۀ این تکنولوژی‌ها و سرگرمی‌ها روند بازاریابی دیجیتال و کسب و کارها را دگرگون کرده هست.

  همین طور توسعه این تکنولوژی‌ها سبب شده هست که امروزه همۀ ما ویدیوهایی بسازیم، تصویر‌های سلفی بگیریم، مطالبی را بنویسیم و آن را با میلیون‌ها نفر به اشتراک بگذاریم.

  چرا امروزه به “اتومبیل‌ها” نیازمندیم؟

  امروزه حجم محتوا بسیار چندان هست. از سوی دیگر نیز حجم اطلاعات به صورت تصاعدی در حال افزایش هست. برای مدیریت این حجم از داده به هوش مصنوعی و اتومبیل‌هایی با قدرت پردازش قوی نیازمندیم. این بدان معنی هست که باید بازاریابی به کمک هوش مصنوعی انجام گیرد. بازاریابی هوش مصنوعی در سه مرحله صورت می‌گیرد: جمع‌آوری، خاطر‌یابی و عمل.

  جمع‌آوری: حجم اطلاعاتی که بازاریابان با آن مواجه میشوند بسیار چندان هست. از این رو برای عملکرد صحیح در بازاریابی به کامپیوترها برای مواجهه و جمع٬آوری این اطلاعات نیاز هست.

  خاطر‌یابی: هوش مصنوعی میتواند به مقدار زیادی از اطلاعات در مقیاس بالا، مفهوم بخشد.

  عمل: از این مفاهیم برای ساخت محتوا و ارسال پیام برای پیشبرد اهداف بازاریابی بهره گیری می شود.

  رشد هوش مصنوعی یکی از عوامل بهبود روند بازاریابی دیجیتال هست.

  ضرورت بازاریابی از طریق هوش مصنوعی

  بر اساس تحقیقات انجام شده، بازاریابی هوش مصنوعی بینش، آنالیز و تبیین چشم اندازها را قدرت و سرعت می‌بخشد.

  ۴» ضرورت پرداخت هزینه برای بازاریابی دیجیتال

  بازاریابی دیجیتال مجانی نیست. هر چند بعضی شبکه‌های اجنماعی که برای اهداف بازاریابی مورد بهره گیری قرار میگیرند، برای مدت محدودی ممکن هست رایگان باشند. اما بعد از مدتی امکان بهره گیری رایگان از آن‌ها سلب میگردد. اگر نگاهی به تاریخ بازاریابی داشته باشیم میبینیم

  که در دهه نود میلادی کمپانی یاهو از سایت خود برای بازاریابی دیجیتال بهره گیری کرد. از همان زمان ضرورت امر بازاریابی دیجیتال برای جذب مشتری مورد دقت همگان قرار گرفته هست.

  در اوایل سال ۲۰۰۰ کمپانی گوگل یک گزینش اخیر را برای کاربران خود ارائه کرد. این انتخاب اخیر “جستجوی تبلیغات” هست. جستجوی تبلیغات این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده هست که به جستجوی تبلیغات‌هایی که در سطح اینترنت موجود میباشند، بپردازند. هر چند بازاریابی آنلاین در ابتدا هزینه کمی داشته هست. اما امروزه صاحبان شبکه‌های مجازی از طریق رشد روند بازاریابی دیجیتال درآمد زیادی به دست می‌آورند.

  ۵» اکران ویدئوی زنده

  امروزه اکران ویدئوی زنده پرطرفدارترین روند بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. شبکه‌های مجازی بسیاری، این امکان را برای کاربران فراهم کرده‌اند. هر چند بعضی افراد ویدئوهایی متعدد و کم حجم را به صورت زنده اکران میکنند که محتوای کارآمدی ندارند. و از محبوبیت ویدئوهای زنده می‌کاهند. اما فراموش نکنید که هیچ گاه کمیت جای کیفیت بالا را نمیگیرد.

  ۶» ظهور و رشد الگوریتم‌ها

  الگوریتم‌های گوگل نخستین اتومبیل‌هایی میباشند که فهرست نتایج جستجو را نظارت میکنند. امروزه از الگوریتم‌هایی برای فیلتر کردن ایمیل‌های دریافتی بهره گیری میشود. از این رو معمولا پیام‌هایی که محتوای تبلیغاتی دارند در پوشه‌ای جداگانه ذخیره میشوند.

  در مقابل بازاریابان عصر دیجیتال تمایل دارند محتوای تبلیغات انها در صدر فهرست موتورهای جستجو و ایمیل‌ها قرار بگیرد. از این رو رقابت تنگاتنگی بین بازاریابان دیجیتال و صاحبان شبکه‌ها وجود دارد.

  ۷» فعالیت برای بازاریابی موثر

  وب‌سایت‌های اجتماعی مطالب زیادی را در سطح جهانی منتشر میکنند. وبلاگ نویسان محتوای مختلفی در اساس‌های مد، غذا و… ساخت می کنند. از طریق ساخت محتوا، صفحات مجازی کسب و کارها، پرطرفدارتر میشود. مخاطبان نیز بر پایه اعتبار و اعتمادی که از طریق ساخت محتوا ایجاد شده، نسبت به برند موردنظر وفادار می‌مثل.

  این نکته نیز قابل چشم‌پوشی نیست که هر چه کمیت مطالب منتشر شده در اینترنت افزایش یابد، بازاریابی دیجیتال و جذب مشتری دشوارتر می شود. امروزه برندها برای افزایش مشتری و طرفداران خود هزینه‌ی زیادی پرداخت می کنند.

  راه‌حل

  در این بخش، چند راهکار برای مدیریت روند بازاریابی دیجیتال، در این دنیای پر تغییر را بیان میکنیم:

  از ابزارهای هوش مصنوعی غافل نشوید.
  از اتوماسیون برای مدیریت و آمارگیری بهره گیری کنید.
  ضرورت آموزش و یادگیری مداوم را فراموش نکنید.
  قبل از پیاده‌سازی الگوریتم‌ها و انجام اقدامات اخیر، حتما آزمایش‌های کافی انجام دهید.
  داستان کسب و کارتان را در فضای مجازی بیان کنید.

  هیچ گاه دست از خلق کردن، استنتاج کردن و بازسازی برندارید. زیرا این عوامل مهم ترین راه رسیدن به موفقیت هست.

نظرات() 
 • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :